Internet a właściwie dostęp do niego to jeden z symboli krajów uchodzących za państwa rozwinięte. Jest to już narzędzie standardowe, z którego korzystają niemal całe społeczeństwa. Czy jesteśmy w stanie sobie wyobrazić nasze codzienne życie bez dostępu do sieci? Brak dostępu do internetu, prawdopodobnie zakłóciłby nasze codziennie funkcjonowanie i to dość znacząco…

O wadach internetu mówi się o wiele częściej niż o jego zaletach. Zapominamy o tym, że wszystko, co jest przez nas nierozsądnie użytkowane, staje się, prędzej czy później wadliwe lub po prostu złe. Tutaj jednak nie będziemy punktować wad jakie niesie za sobą powszechny dostęp do sieci, skupiając się bardziej na tym, jakie są jego zalety, bo nie jest przecież tak, że ich nie ma!

Skąd czerpać informacje? Oczywiście, że z internetu

 Jakiś czas temu najpowszechniejszym, najpopularniejszym i właściwie jednym z nielicznych źródeł do czerpania konkretnych informacji na konkretne tematy były książki a właściwie encyklopedie. Ktoś tam coś tam usłyszał w radiu, obejrzał w telewizji, przeczytał w gazecie, ale kiedy trzeba było zdobyć szczegółową wiedzę z jakiegoś obszaru, najpierw szukało się hasła w encyklopedii. Wielu zapewne przyzna, że było z tym nieco zachodu a zdobyta wiedza, najczęściej była niewystarczająca.

W dobie internetu nie ma z tym problemu! W sieci szybko, łatwo i wygodnie wyszukujemy interesujące nas treści, zdobywając tym samym odpowiedzi na różnorakie pytania. Jest to ogólnodostępne źródło wiedzy i informacji na każdy temat. Mówi się, że jeżeli czegoś nie ma w internecie, to nie istnieje to w ogóle. Trzeba przyznać, iż w tym stwierdzeniu trochę racji jest. Internet pomaga zdobywać wiedzę a tej nigdy za wiele. Poza tym jest ona nam potrzebna przy wielu różnych okolicznościach, które niesie nam nasze codzienne życie.

Rozrywka internetowa

W internecie można znaleźć śmieszne filmiki ale też można online pograć w rozmaite gry. Wiadomo, że żaden internet nie zastąpi planszówki czy tradycyjnych kart, przynajmniej nie wszystkim, ale istnieje możliwość zmierzenia się kimś na odległość. Rozrywka to także internetowe serwisy z muzyką, filmami, serialami czy ogólnie, programami telewizyjnymi, które dzięki internetowej formie rozrywki, możemy oglądać nie tylko w klasycznej wersji odbiornika TV.

Ludzie maile piszą

W obecnych czasach uznanie takie jak kiedyś miała poczta tradycyjna, dla przykładu, Poczta Polska, ma poczta… elektroniczna. Kiedyś pisanie listów na tradycyjnym papierze, wysyłanie ich, szczególnie za granicę, było czasochłonne. Dziś ludzie piszą listy elektroniczne, czyli wysyłają do siebie maile, które dochodzą do adresata w kilka sekund, zmiast w kilka dni czy nawet tygodni. Internet to także czaty, fora – czyli inne formy wzajemnej komunikacji, która kiedyś, w dobie listów i telefonów stacjonarnych, była ograniczona. Są osoby, które pamiętają, że do pogadania o głupotach przez telefon, swoim czasem potrzeba było więcej niż tylko dwóch osób. W erze internetu nie potrzeba już żadnych pośredników…

Zostać gwiazdą internetu? Czemu nie?!

Jedną z niewątpliwych zalet internetu są jego zasięgi. Stanowi on, właśnie dzięki nim, efektywne narzędzie promocyjne. Internet rozwija się, nie stoi w miejscu. Dlatego też można za pomocą dostępu do sieci, skutecznie promować swój biznes. Umiejętnie prowadzony marketing internetowy sprawi, że nasza oferta dotrze do milionów odbiorców.

Biznesem jest także promowanie swojej twórczości jak np. pisanie bloga, nagrywanie podcastu czy prowadzenie kanału wideo. Internet nie tylko pozwala zdobyć rozpoznawalność, zbudować osobistą markę ale też dorobić sobie do pensji. Co więcej, zarabiać można w ten sposób konkretne pieniądze, które pozwalają wielu osobom, porzucić pracę na etacie. Na internetowych zleceniach, dorabiać sobie może nawet nastolatek, który dostaje od rodziców kieszonkowe.

Sklep w internecie i bank w sumie, też

Internet to jeden wielki sklep. Można w nim sprzedać i kupić praktycznie wszystko na co jest choć odrobina zapotrzebowania. Zakupy bez wychodzenia z domu to dopiero nowoczesność. W sieci zamawiamy i płacimy za dany produkt, ponieważ internet daje także mobilny dostęp do naszego konta w banku. Przez internet możemy otworzyć lub zamknąć rachunek bankowy, wykonywać przelewy, wnioskować o kredyty czy pożyczki pozabankowe. W sieci możemy też ubezpieczyć dom, mieszkanie, samochód – czyli skutecznie zawrzeć interesującą nas polisę ubezpieczeniową. Tak więc czasami warto też zwrócić uwagę na jasną stronę wirtualnego świata, bo w życiu, na dobrą sprawę, wszystko ma swoje jasne i ciemne strony.