Jeśli sądzisz, że dzieci podczas trwania nocy, spokojnie sobie śpią, w swoich ciepłych łóżeczkach, to mogę cię głęboko zaskoczyć, a może nawet sam zdajesz sobie z tego sprawę, ale dzieci w nocy, tak samo jak podczas trwania dnia, mają głowę pełną pomysłów, i czasami zmęczenie daje za wygraną, i pozwala maluchom na realizowanie nawet tych najdziwniejszych pomysłów. 

“Noc na ulicy Czereśniowej” przybliża czytelnikom, zwłaszcza tym starszym i rodzicom, co dzieje się z dzieckiem, kiedy powinno ono spać smacznie w swoim łóżeczku. Okazuje się jednak, że dzieci z ulicy Czereśniowej, nie zamierzają tracić ani chwili ze swojego dzieciństwa, nawet nocą. Dlatego często może ich spotkać pod osłoną nocy, w bibliotece, czy na spacerze, kiedy towarzyszy im tylko blask księżyca. 

Książeczka dla dzieci “Noc na ulicy Czereśniowej” to świetna pozycja dla dzieci, ponieważ nie tylko dziecko może z nią spędzić ciekawie czas, ale także książka pozwoli mu ćwiczyć opowiadanie historyjek, a nawet rozwój mowy i poznawanie nowych słówek. Dzieje się tak, ponieważ książeczka nie zawiera w sobie ani jednego zdania, za to jest przepełniona po brzegi kolorowymi obrazkami, które przedstawiają nocne życie na ulicy Czereśniowej. A znajdują się na nich takie aktywności jak spacer nocą, oglądanie festiwalu fajerwerków, czy znajdowanie ciekawej lektury, którą można by było czytać aż do rana, a to wszystko odbywa się właśnie pod osłoną nocy. Książka ta pokazuję, że nie wszyscy drzemią smacznie w swoich łóżeczka, niektórzy chcą nadal spędzić ciekawie i aktywnie czas. 

“Noc na ulicy Czereśniowej” to świetna alternatywa dla gier komputerowych, czy bajek w telewizji. Rodzic wraz z dzieckiem dostaje możliwość wymyślenia własnej fabuły, z własnymi dialogami, i może samemu poprowadzić historię, tak jak jemu się podoba. 
  
Rotraut Susanne Berner pochodzi z Niemczech, a w świecie literatury zasłynęła ze swoich książek dla dzieci, których historie dzieją się na barwnej ulicy Czereśniowej.