Lost Ark jest popularnym MMORPG, w którym znaleźć można tysiące interesujących przedmiotów. Wśród nich znajdują się karty z wizerunkiem przeciwników napotykanych podczas przemierzania ogromnego świata. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o tajemniczych kartach.

Zbieranie specjalnych kart

Karty w Lost Ark można zbierać na trzy różne sposoby:
– wypełniać Adventurer’s Tome
– kupować
– otrzymywać jako zapłatę za niektóre zadania
Zdecydowanie najłatwiejszym z nich jest zakup u NPCów, chociaż wiąże się to z wysokimi kosztami. Zdecydowanie bardziej opłaca się wykonywać zadania, ponieważ wiąże się to jednocześnie z eksploracją świata i rozwojem postaci.

Użyteczność specjalnych kart w Lost Ark

Rozbudowany system gry udostępnia graczmo wiele interesujących rozwiązań. Jednym z nich jest kolekcjonowanie kart, z których następnie można układać talie.

Karty łączą się w zestawy, chociaż talie nie muszą być tematycznie ułożone. Jednocześnie każda z kart może pasować do wielu zestawów. To właśnie w łączeniu kart tkwi największy sekret.

Specjalne karty w Lost Ark zapewniają postaci rozmaite premie, które znacząco wpływają na możliwości bohatera. Maksymalnie w jednej talii można zamieścić do sześciu kart. Warto przy tym pamiętać, że karty specjalne należące do tego samego zestawu wzajemnie się wzmacniają.

Nie ma ograniczeń w kwestii łączenia rozmaitych kart, a co za tym idzie – mieszania różnych bonusów. Pozwala to na dowolne prowadzenie postaci oraz odnalezienie swojego indywidualnego stylu gry.

Ulepszanie kart

Na samym zbieraniu i łączeniu zabawa się jeszcze nie kończy. W Lost Ark obecny jest system ulepszania kart, który zapewnia wzmocnienie wybranych premii. Im rzadsza i silniejsza karta, tym większy jest jej koszt ulepszenia.

W celu podniesienia poziomu specjalnej karty potrzebne będzie:
– srebro
– duplikaty wybranej karty
– Card XP

Ilość potrzebnych duplikatów definiowana jest kolejnym poziomem danej karty. Dla przykładu: chcąc ulepszyć kartę z poziomu 1 na poziom 2, potrzebne będą dwie takie same karty specjalne. Każda karta może zostać ulepszona maksymalnie do 5 poziomu.

Kwota w srebrze jest zmienna i zależy zarówno od poziomu karty, jak i jej unikalności. Sytuacja z Card XP również jest prosta. Ten parametr zbiera się za pomocą przerabiania zbędnych kart w oknie ekwipunku.