Taki problem z wyborem konsoli do gry mają gracze, którzy wcześniej nie mieli konsoli. Tak więc którą konsole wybrać Playstation czy Xbox? Ogólnie można by powiedzieć, że to zależy. Szczególnie od tego, jaki dokładnie model konsoli chcemy wziąć. Pamiętahmy, że Playstation 4 slim i PS4 Pro to wciąż najpopularniejsze konsole.

O Playstation 4

Jest to mocniejsza wersja konsoli, która pozwala na rozgrywkę w rozdzielczości 4K i jakości HDR. Urządzenie same w sobie jest eleganckie, małe, które pełni funkcję  treści z platformy streamingowych i odtwarzacza Blu-ray.

PS4 poleca się osobom, które :

* zależy na wysokiej jakości grafiki,
* pozwala na grę w jakości HDR i rozdzielczości 4K 
* z pewnością posłuży na długie lata.

Kilka słów o Playstation 5

Konsola dostępna już na rynku, trafiła na polskie pułki sklepowe 19.11.2020 ale dostępność jest ograniczona ze względu na duże zainteresowanie. PS5 zapewnia doskonałą poprawy jakości graficznej, animacji i szybkości działania. Rozdzielczości obsługiwana w 8K. Co najważniejsze wszystkie gry odtwarzane na konsoli PS4 będziemy mogli z pewnością odtwarzać na  konsoli PS5. Konsola dostępna w 2 wersjach z napędem Blu-ray Ultra HD i w wersji Digital ( bez napędu ).

Playstation 4 a Xbox One -( standardowa wersja ) są do siebie bardzo podobne. Natomiast Xbox ONe ma uboższą wersję ze względu na gry.

O Xbox One X

Ogólnie ten model jest uznawany za najmocniejszy sprzęt do gier z jakością graficzną 4K. Jeśli chodzi o Xbox One X, to konsola posiada bardzo wygodny kontroler. 

Xbox poleca się osobom, którym zależy na:
– odtwarzaczu Blu-ray i konsoli w jednym,
– poszukującym uniwersalnego sprzętu.

Kilka słów o Xbox Series X

Konsola najmocniejsza nowej generacji. Dostępna jest w sklepach od 10.11. 2020 r. Xbox ma wbudowany napęd Blu- ray Ultra HD. Jest kompatybilny z poprzednim egzemplarzem, czyli odbierze starsze gry.

Którą konsole wybrać?

Dzisiaj konsole mają dużo funkcji. Dla większości osób służą przede wszystkim do rozrywki online, jednak również i offline. Obie konsole są świetne i tak naprawdę kupując jedną lub drugą konsole to nikt nie będzie żałował swojego wyboru.